Conditioner Vinyl - Kunstlæder 500m
Leather Master
Varemærke | Leather Master |
Serie | Leather Master |
Farvenavn | Hvid |
Conditioner Vinyl - Kunstlæder 500ml
Conditioner til vinyl, læder og imiteret læder renser og beskytter i én arbejdsgang.Beskytter mod sved og snavs og pletfjerning er lettere og forhindrer dehydrering.
Instruktioner
Start med at ryste flasken. Derefter Sprøjt på et lille område, og tør med en fnugfri klud (test på et ikke synligt område). Gnid ikke. Lad det tørre. Anbefales 2-4 gange / år eller efter behov.
Andet
- Opbevares utilgængeligt for børn.
- Må ikke indtages.
- Produktet er ikke mærkningspligtigt. Et biologisk nedbrydeligt produkt.
- Holdbarhed: 2 år i uåbnet emballage.
- Opbevaring: +5 til 30 grader på et tørt sted.
Vælg en række for at filtrere anmeldelser
Hvordan bruger Trademax produktanmeldelser?
Vi bruger kun anmeldelser fra rigtige kunder. Kun kunder, der har gennemført et køb, vil blive bedt om at skrive en produktanmeldelse. Anmodningen sendes via e-mail til den e-mailadresse, som kunden har opgivet på købstidspunktet.
Vi leverer altid varene hjem til dig. Mindre leveranser kan blive sendt til et udleveringssted nær dig. En fragtafgift tilkommer i kassen efter du har fyldt i dine personlige oplysninger.
Vil du gøre din leverance enklere? Vi har flere tillægstjenester som gør din leverance endnu enklere, og efter gennemført bestilling får du mulighed for at vælge tillægstjenester som vi kan tilbyde dit køb
Nogle spørgsmål? Lad vores professionelle kundeservice hjælpe dig! Kontakt os enten på telefon eller email.
Telefon: 89 88 22 82

Leather Master er en af skandinaviens ledende producenter af materiale- og møbelpleje produkter. I deres brede sortiment finder du produkter til rengøring, pleje og reparation af alle typer af læder, tekstiler og træ.



